W nocy z 10 na 11 listopada obejrzałam na TVP 2 film Wiesława Saniewskiego pt.”Rozdarcie,czyli Gombro w Berlinie” z Wojciechem Ziemiańskim w roli Witolda Gombrowicza.I…I po prostu słów mi brakuje,by tę artystyczną rewelkę opisać.Inteligentna koncepcja,doskonale oddany klimat Berlina Zachodniego lat 60-tych,genialna,pełna ekspresji gra pana Ziemiańskiego…Cudo po prostu.
A tak na marginesie,to się człowiekowi kosa w kieszeni otwiera na myśl,że TVP ten wspaniały film,oględnie mówiąc,”olała”.