Wczoraj,w piątek 23 września w Kościele pod wezwaniem św.Krzyża (zwanym też Kościołem Garnizonowym) odbyło się wykonanie oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka „Świętokrzyska Golgota”.Byłam tam obecna (a na dodatek trafiło mi się dobre miejsce).Wrażenia były po prostu NIE-SA-MO-WI-TE! Widziałam już kiedyś to oratorium w telewizji,ale wiadomo-na żywo to jednak inaczej 🙂 Plus wspaniali soliści:Dorota Marczyk,Joanna Słowińska,Maciej Miecznikowski i Janusz Radek.No cud miód malina po prostu!Z cztery bisy były 🙂 Furorę zrobiły utwory „Niech mówią,że to nie jest miłość” i „Ślub w Krzyżu”.Warto też wspomnieć o bukiecie,który trafił do widza siedzącego na balkonie za sprawą Macieja Miecznikowskiego 🙂 Warto było się wybrać na coś takiego.Z drugiej strony nie miałam zielonego pojęcia,że tego typu muzyką interesuje się aż tylu mieszkańców Jeleniej Góry!Zaczynam wierzyć w ludzi 😉